Розлади сну

Розлади сну

Розлад сну – серйозна проблема для сучасних людей, що негативно впливає на фізичний та психологічний стан організму. Є однією з найпоширеніших проблем у світі, від неї страждає 8-15% людей працездатного віку, більшість з яких змушені приймати снодійні препарати.

Розлад сну у дорослого може бути спровокований однією або цілим комплексом причин: від емоційної перенапруги та хронічного алкоголізму, до низки медичних проблем. Виявляється у людей усіх вікових та соціальних груп, але з віком, проблема лише посилюється. Тому при її виявленні необхідно негайно звертатися за професійною медичною допомогою – лікар проведе первинну діагностику, визначить першопричину розвитку проблеми та призначить адекватну схему лікування.

Причини порушення сну

Ключові причини розладу сну поділяють на два основні типи:

 • зовнішні (спровоковані зовнішніми факторами);
 • внутрішні (фізичні та психічні розлади сну).

Зовнішні причини розладу сну не залежать від загального здоров’я організму:

 • Ненормований робочий графік та часті відрядження, що провокують необхідність постійної зміни часу засипання;
 • Непридатні умови для комфортного сну: підвищена вологість, різкі запахи, сторонні звуки або некомфортна температура у приміщенні,
 • Стресові ситуації, пов’язані з проблемами на роботі, в особистому житті, втратою близьких людей і т.д.

Внутрішні (фізіологічні) фактори, пов’язані з фізичним та психічним здоров’ям пацієнта:

 • Наркоманія та зловживання алкогольними напоями;
 • Неврологічні та соматичні захворювання – нервовий розлад сну;
 • Патології внутрішніх органів і систем, що викликають ниючий або гострий біль;
 • Інші причини, пов’язані з патологіями та захворюваннями організму.

Самостійно визначити точну причину порушення сну у дітей та дорослих досить складно. Зверніться за допомогою до спеціалізованої клініки для обстеження!

Мотивация на лечение

Экстренная помощь 24/7

Лучшие специалисты

Гарантия качества

Симптоми порушення сну

Ключовими симптомами розладу сну є: систематичне пробудження серед ночі, труднощі із засинанням (для того, щоб заснути, необхідно кілька годин), надмірна сонливість під час неспання, безсоння. Паралельно вищезгаданим симптомам, людина може відчувати душевний дискомфорт, відсутність концентрації, зниження розумової та фізичної активності. У деяких випадках є загальна слабкість при порушенні сну.

Безкоштовна консультація

+38 (067) 126 04 04

Залежно від причини виникнення проблеми, симптоматика може суттєво відрізнятись:

 • Паросомнія – характеризується патологічною роботою органів та систем організму, може супроводжуватися: нічними страхами, енурезом, сомнабулізмом та епі-приступами;
 • Інсомнія – характеризується зміною психічного стану хворого при вживанні наркотиків чи алкоголю. Супроводжується труднощами при засинанні;
 • Гіперсомнія супроводжується підвищеною сонливістю. Як і інсомнія може провокуватись надмірним вживанням алкогольних напоїв або прийомом наркотичних засобів.

Враховуючи індивідуальні особливості організму, симптоми можуть суттєво відрізнятися. У деяких випадках може супроводжуватися головним болем та загальним нездужанням.

Трансфер пациента
Мы приезжаем по адресу в течение 45 - 60 минут.
Бесплатная консультация
Позвоните и задайте любой вопрос.
Гарантия анонимности
Никто не узнает, что вы находитесь на лечение.

Порушення та розлади сну – лікування

Основою лікування розладів сну служить психологічна робота і широкий спектр терапевтичних методів, спрямованих на усунення першопричини розвитку проблеми. Психологічні методи лікування застосовують у разі, якщо порушення сну викликано емоційними потрясіннями, численними неврозами або депресією.

Лікування призначається лише після первинного прийому, діагностики, на основі результатів аналізів. При медикаментозній терапії найчастіше застосовують препарати бензодіазепінового ряду, антидепресанти та нейролептики з седативним ефектом.

Маєте проблеми зі сном? Зверніться до клініки “Profi-Detox” і отримайте допомогу від професіоналів!