Новина про те, що близька людина почала вживати наркотики, як правило, є сильним шоком – людина не знає, що їй необхідно робити, як допомогти своєму партнеру, а також де знайти відповідних фахівців, які здатні позбавити наркомана проблеми, повернути його життя в нормальне здорове русло без вживання.

У такі моменти починаються сварки, закиди, наркоман починає брехати своєму партнерові про те, що його залежність є цікавістю або пустощами, які можна кинути в будь-який момент, а психологічний тиск у вигляді скандалів, претензій і навіть фізичного насильства, здатний і зовсім зруйнувати відносини.

Що робити після того, як дізнався, що партнер є наркоманом

Після того, як ви дізналися, що ваш партнер є наркоманом, в першу чергу необхідно взяти себе в руки і припинити панікувати – паніка є найлютішим ворогом у питаннях наркоманії, вона сприяє посиленню проблеми через необдумані дії, що призводять до сварок між близькими людьми, а наркомани – можуть збільшити інтенсивність прийому наркотиків, щоб швидше забути про проблеми.

Насамперед, необхідно спробувати відверто поговорити з наркоманом у спокійній обстановці, обговоріть проблеми, не поспішайте звинувачувати його в ситуації, не провокуйте у нього почуття провини – створіть сприятливу атмосферу для відвертої розмови.

Якщо партнер може усвідомити всю згубність своєї залежності, може погодитися до проведення спеціалізованого лікування. Однак не варто плекати себе ілюзіями, часто наркомани не визнають своїх проблем і всіляко перешкоджають їх вирішенню.

5 порад про те, чого не можна робити:

  • Не допомагайте наркоману матеріально – на ці гроші він обов’язково придбає чергову дозу, лише погіршивши свій стан.;
  • Не виплачуйте за наркомана його борги – він сприйматиме це як належне, не усвідомлюючи проблеми, виснажуючи ваш бюджет;
  • Не дозволяйте маніпулювати собою, пам’ятайте про те, що заради чергової дози, а також заради свого виправдання, залежні готові брехати та обманювати навіть найближчих для себе людей;
  • Не потрібно йти на самообман – проблема наркоманії сама не вирішитись, необхідно допомагати вашому близькому залучаючи фахівців;
  • Не прикривайте наркомана перед його близькими, колегами та друзями. Наявність проблем, пов’язаних з наркотиками – дозволять йому швидше усвідомити свою залежність та погодиться на лікування.

Куди звернуться за професійною допомогою

Якщо партнер не може усвідомити всю згубність проблеми, необхідно звернутися до спеціалізованої наркологічної клініки, де професійний психолог, який знає особливості психології наркозалежних людей, зможе знайти індивідуальний підхід до пацієнта, та мотивувати його на проведення лікувальних та реабілітаційних заходів.

В умовах клініки, ваш партнер зможе:

  • Отримати необхідні індивідуальні консультації, що мотивують на проходження курсу лікування та реабілітації;
  • Пройти курс детоксикації, що дозволяє вивести залишки наркотичних засобів та їх похідних з організму, знижуючи прояв або повністю усуваючи (ломку) абстинентний синдром (нестерпні фізичні страждання, спричинені відмовою від прийому наркотиків);
  • Пройти курс реабілітації наркозалежних з індивідуальними та груповими заняттями, а також повернутися до нормального життя, де немає місця наркотикам.

Ваш партнер потрапив у залежність від наркотичних засобів і ви хочете вирішити цю проблему? Зверніться до клініки «ПРОФІ-ДЕТОКС», і вам обов’язково допоможуть повернути близького до нормального життя!