Панічні атаки

Психиатрия

Панічна атака проявляється безпричинним і неконтрольованим нападом паніки, що відноситься до розладів невротичного рівня. Як правило, супроводжується нездужанням, страхом та підвищеною тривогою, які досягають свого піку протягом кількох хвилин після початку.

Атака займає 10-20 хвилин та супроводжується різною вегетативно-поліорганною симптоматикою – тривалість залежить від широкого спектру факторів, у тому числі індивідуальних особливостей організму. У цей період людина практично не контролює своїх дій, що здатне призвести до різних негативних наслідків для фізичного та психічного здоров’я. Згідно з офіційною статистикою, в Україні понад 5% жителів великих міст зазнають періодичних панічних атак – це говорить про масштабність проблеми.

Панічні атаки – причини виникнення

Ключовою причиною розвитку панічних атак є неврологічні порушення. Сьогодні справжні причини виникнення точно не визначені, але психотерапевтам відомо, що каталізатором стану може бути як один, так і комплекс факторів, у тому числі:

  • Ряд психічних захворювань;
  • Деякі фізіологічні проблеми, пов’язані з серцевими патологіями: пролапс мітрального клапана, ішемія після інсульту, а також інші хвороби: гіпоглікемія, гіпертиреоз;
  • Як у відповідь реакція організму на прийом деяких медичних препаратів та стимулюючих засобів, у період гормональної терапії тощо;
  • Депресивні стани, пов’язані з проблемами в особистому житті, втратою близьких людей, труднощами з роботою, а також іншими факторами, які щодня оточують людину;
  • Генетична схильність, вагітність, пологи, клімакс.

Варто розуміти, що напад панічної атаки може відбуватися раптово або під впливом конкретного подразника. У разі виявлення характерної симптоматики, не варто чекати, коли проблема вирішиться самостійно – це може лише посилити ситуацію та призвести до появи різних фобій! Звертайтеся до психотерапевтів за кваліфікованою допомогою, вони проведуть діагностику та розроблять оптимальну схему лікування!

Мотивация на лечение

Экстренная помощь 24/7

Лучшие специалисты

Гарантия качества

Симптоми та ознаки панічної атаки

Найяскравішою ознакою прояву панічної атаки вночі та вдень є напад тривоги, що поєднується з широким спектром соматичних відхилень, страхами та порушеннями роботи нервової системи.

Після початку панічної атаки, спостерігається цілий комплекс характерних симптоматичних проявів: утруднюється дихання, з’являються сильні головні болі, сухість у роті, можливе запаморочення і нудота, озноб, загальна слабкість, частішає серцевий ритм (тахікардія), з’являється відчуття приреченості, відчувається нереальність всього, що відбувається навколо.

Зважаючи на непередбачуваність появи стану, вона може наздоганяти людину у будь-який час доби, а також у будь-якому місці: вдома, на роботі, у поїздці, при спілкуванні з друзями і т.д.

Безкоштовна консультація

+38 (067) 126 04 04

Приступи панічної атаки – як упоратися

Кожна людина, яка страждає від цього стану, повинна знати, як боротися з панічними атаками – це дозволить контролювати власні дії в моменти максимальної напруги.

Якщо під час панічної атаки ви не маєте при собі медикаментів, прописаних лікарем-психотерапевтом, ви можете впоратися з тривогою завдяки кільком простим правилам:

  • Прийміть зручне сидяче положення, закрийте очі і відкиньтесь на спинку сидіння;
  • Забезпечте рівномірність дихальних рухів – не повинно бути різких вдихів та видихів;
  • Сконцентруйтеся на будь-яких приємних спогадах, наприклад, про те, як ви проводили відпустку зі своїми близькими людьми або уявіть спокійну атмосферу: морський захід сонця або шум прибою;
  • Намагайтеся розслабитися, уявіть, що ви намагаєтеся заснути у вечірній час.

Тепер ви знаєте, що робити при панічній атаці. У разі відсутності лікарських препаратів використовуйте вказані вище правила.

Трансфер пациента
Мы приезжаем по адресу в течение 45 - 60 минут.
Бесплатная консультация
Позвоните и задайте любой вопрос.
Гарантия анонимности
Никто не узнает, что вы находитесь на лечение.

Лікування панічної атаки – як позбутися панічних атак

Існує два основні методи лікування панічних атак: когнітивно-поведінкова психотерапія та медикаментозна терапія. Оптимальний метод лікування проблеми визначає лікар-психотерапевт на основі первинного огляду, даних аналізів та фізіологічних особливостей організму конкретного пацієнта.

Як правило, при невираженій симптоматиці використовується консервативна когнітивно-поведінкова психотерапія – вона дозволяє виключити прийом медикаментів. При вираженій симптоматиці, коли є високий ризик суїцидальних настроїв, рекомендується медикаментозна терапія на тлі фоноповедінкової терапії.

З’явилася характерна симптоматика чи до панічним атакам схильні ваші близькі? Зверніться до психіатричну клініку «Profi-Detox», і вам обов’язково допоможуть!