Лікування від алкоголізму методом «кодування»

Підшивка від алкоголізму

Кодування від алкоголізму – це складний процес комплексної дії на психіку залежного, з формування почуття байдужості до спиртного, і навіть вираженого страху і навіть фобії до наслідків його вживання.

Щоб досягти позитивного результату, спеціалістам наркологічного центру необхідно провести найскладнішу роботу, увійти в довіру та знайти порозуміння з пацієнтом.

Головними складовими успішного кодування є:

 • Навіювання (сугестія) – виконується психологічне перепрограмування залежного, відбувається поступова зміна переконань та ставлення до спиртного. Пацієнт повинен змінити свою свідомість і стати переконаним непитущим;
 • Емоційно-стресова терапія – потрібно викликати у хворого сильні негативні та позитивні переживання в контексті наявної проблеми, для її усунення;
 • Умовно-рефлекторна терапія – передбачає використання активних тактильних, акустичних та візуальних подразників у комплексі зі смаком, запахом та видом спиртного. Це дозволяє виробити у пацієнта умовний рефлекс – огиди та байдужості до алкоголю;

Грамотне застосування перерахованих вище методів у певних обсягах, з урахуванням психіки пацієнта, дозволяє провести ефективне кодування від алкоголізму на психологічному рівні.

Що необхідно для успішного кодування

Безсумнівно, ефективне лікування від алкоголізму можливо лише за бажання всіх сторін досягти бажаного результату, але є низка факторів, які дозволяють підвищити ефективність процедури та скоротити час реабілітації алкозалежного:

 • Мотивація пацієнта до припинення вживання спиртного – пацієнт повинен усвідомлювати, що всі проблеми у нього виникли через пристрасті до спиртного, а також низького рівня мотивації до лікування;
 • Харизма терапевта – зовнішність (погляд, одяг, манери), повинні вселяти пацієнтові впевненість і спокій, він повинен відчувати, що ця людина зможе допомогти;
 • Розуміння методу кодування та довіра до нього – пацієнту необхідно чітко донести і надати наукові обґрунтування методу, що застосовується для лікування, виходячи з поведінкових особливостей і законів психіки людини;
 • Довіра до терапевта – воно має вибудовуватися як під час особистого спілкування, а й завдяки вивченню успішного досвіду роботи фахівця з іншими пацієнтами. Підтвердження результату роботи з іншими пацієнтами особливо важливо для залежних, які вже проходили кодування від алкогольной залежності в інших клініках.

Нарколог на дом

Экстренная помощь 24/7

Подшивка от алкоголя

Лечение в стационаре

Підготовка пацієнта до сеансу кодування

Правильна підготовка алкоголіка до сеансу кодування є найважливішою складовою загального успіху. Насамперед, вона полягає у психологічній роботі з людиною: проводяться бесіди з наркологом, можлива групова чи індивідуальна терапія. Також, хворому необхідно відмовитись від вживання спиртного, протягом 5-10 днів до початку процедури потрібно перебувати в абсолютно тверезому стані.

Головним завданням підготовчого етапу є формування психологічної зрілості хворого до проведення процедури та щире бажання кинути пити, замінивши в своєму життя алкоголь на інші цінності.

Основні етапи «кодування» від алкогольної залежності

Процедура кодування від алкоголю виконується у декілька ключових етапів, які мають виконуватися у суворій послідовності:

 • Самокритика залежного до своєї згубної звички та посилення мотивації для її усунення;
 • Введення пацієнта в гіпнотичний транс для досягнення зміненого стану із застосуванням психотропних препаратів;
 • Кінетичне якорення, вербальні установки та динамічна візуалізація у стані трансу;
 • Зворотній зв’язок та позитивні гіпнотичні навіювання;
 • Профілактика рецидиву проблеми за допомогою закріплюючого сеансу.

Як зберегти позитивний результат кодування

Варто розуміти, що будь-яке “кодування” від алкоголізму має свій рядок, як правило, від 1 до 5 років. Щоб зафіксувати позитивний ефект, необхідно щільно працювати з психікою пацієнта.

Дуже важливо, щоб за цей період сформувалися нові погляди на життя, відбулася повна переоцінка цінностей, з’явилися нові плани, для досягнення яких необхідно докладати психологічних та фізичних зусиль.

Безкоштовна консультація

+38 (067) 126 04 04

Методи «кодування»

Існує безліч способів закодуватися від алкоголю, але найефективнішими методами вважаються:

«Кодування» методом Довженка

Є класичною психотерапевтичною методикою, що довела високу ефективність у практичному застосуванні. Вона не передбачає використання медикаментів. Вся робота спрямована на створення низки психологічних установок, орієнтованих на усвідомлення згубності наявної проблеми та формування відповідальності за свою долю.

Проводиться у кілька етапів:

 1. Попередня підготовка алкозалежного – фахівець має визначити стадію алкоголізму та існуючий рівень мотивації до позбавлення від проблеми. При необхідності, попередньо провести виведення із запою;
 2. Занурення у гіпноз;
 3. Навіювання (програмування) хворого на відмову від вживання алкоголю.

Тривалість кожного етапу оцінюється індивідуально з урахуванням початкових психологічних даних пацієнта.

«Кодування» від алкоголізму гіпнозом

Є одним із найпопулярніших та найефективніших методів, що застосовуються в клініці кодування від алкоголізму в Білій Церкві. Залежно від індивідуальних особливостей залежного лікар може провести процедуру трьома різними способами:

 1. Самогіпноз – характеризується повним залученням пацієнта до процесу гіпнозування. Хворий попередньо проходить навчання у лікаря та самостійно розробляє для себе відповідні установки;
 2. Гіпносуггестивна терапія – передбачає занурення хворого у стан гіпнозу, де лікар проводить навіювання про шкоду алкоголю, формуючи огиду до спиртного;
 3. Якірна терапія – заснована на формуванні фобії, коли хворий починає боятися спиртного і всього, що з ним пов’язано.

Зазначений раніше метод Довженка також відноситься до гіпнотичних способів кодування від алкоголізму в Києві.

Медикаментозне кодування

Метод передбачає підшивку від алкоголізму спеціальними медичними препаратами (дисульфірамом, торпедо або вівітролом), що викликають страх «смерті» у пацієнта перед вживанням.

Навіть мінімальна доза алкоголю після підшивки, провокує нестерпні фізичні страждання, тому разом із психологічною мотивацією, хімічний склад препарату надає сильну стимуляцію, що запобігає зриву.

Трансфер пациента
Мы приезжаем по адресу в течение 45 - 60 минут.
Бесплатная консультация
Позвоните и задайте любой вопрос.
Гарантия анонимности
Никто не узнает, что вы находитесь на лечение.

Авторський метод кодування

Є унікальним методом розробленим фахівцями Київської наркологічної клініки «Profi-Detox». Він заснований на актуальних дослідженнях у галузі нейрофізіології головного мозку, де було доведено тісний взаємозв’язок різних мозкових структур, які відповідають за стрес, внутрішній комфорт та задоволення.

Цей тип зв’язку між структурами мозку, при вживанні спиртних напоїв, стає стійким. Фактично алкоголь стає сполучною ланкою на шляху від стресу до задоволення. Мозок починає структурувати спогади людини, пов’язуючи процес вживання алкоголю з отриманням задоволення, вміщуючи ці спогади в активну пам’ять. Тоді як негативний досвід, отриманий під час прийому спиртного, переміщається у неактивну пам’ять, що нівелює «вагу» цих спогадів у загальній картині.

Результатом роботи головного мозку стає свідоме ігнорування небезпеки зловживання спиртним, а також продовження руйнівного способу життя, в якому міцність має високу важливість.

Авторський метод кодування передбачає розрив ланцюжка, коли вживання міцного асоціюється мозком із задоволенням. Це почуття замінюється почуттям небезпеки, що формує природне відторгнення хворого до згубної залежності.

Кодування за авторським методом виконується у три етапи:

 1. Формування установки на тверезість шляхом впливу на префронтальну ділянку мозку – пацієнт отримує стійку мотивацію до здорового та щасливого життя.;
 2. Формування огиди до міцного – вплив на відділи мозку, які відповідають за переживання та почуття;
 3. Формування сталого розуміння: спиртне – небезпечне! – досягається шляхом впливу на мигдалеподібне тіло.

Чи можливо закодуватися вдома?

У домашніх умовах можна провести кодування тільки із застосуванням медичних препаратів (підшивка вівітролом, торпедо чи дисульфірамом). На жаль, ефективність такого лікування порівняно невисока – це пояснюється відсутністю достатнього рівня мотивації у переважної більшості пацієнтів.

Також, наркологи не можуть забезпечити пацієнта в його будинку достатньою увагою, доглядом та контролем стану – це суттєво підвищує ризик зриву на тому чи іншому етапі лікування.

Закодуватися від алкоголізму – ціна у Києві

Наркологічна клініка Profi-Detox пропонує вигідні умови анонімного кодування в Києві (Білій Церкві). Ми готові забезпечити персональний підхід до кожного пацієнта, почути його проблеми та допомогти у їх вирішенні. Ціна лікування залежить від багатьох факторів, у тому числі: методів, препаратів, тривалості психологічної підготовки і т.д.

Зворотний дзвінок

Статті з блогу