Арт-терапія як інструмент лікування може допомогти пацієнтам продати свої почуття неруйнівними способами. У свою чергу, психолог може зрозуміти, що відчуває пацієнт, за допомогою художнього зображення.

В цілому, арт-терапія допомагає пацієнтам виражати свої емоції, підвищувати самооцінку, керувати залежностями, знімати стрес, покращувати симптоми тривоги, депресії та справлятися з одужанням.

Крім того, мистецтво дозволяє людині досліджувати проблеми таким чином, щоб ця людина могла спілкуватися не вербально. Багато пацієнтів спочатку не наважуються досліджувати ці проблеми у груповій терапії чи розмові. Але з часом вони долають цей страх і небажання.

Арт-терапія відіграє ключову роль у лікуванні залежності в реабілітаційних центрах. Великі дослідження демонструють його здатність навчати мешканців методів самозаспокоєння, які не викликають звикання, покращувати регуляцію афектів, підвищувати позитивний спосіб життя.

Фактично у батька арт-терапії, доктора Карла Юнга, у дорослому віці стався психічний колапс, який був настільки серйозним, що він не міг працювати. Перебуваючи в глибині своєї депресії, він розмірковував про своє дитинство і про те, як він гратиме з іграшковими солдатиками та малюватиме. Він сказав, що це був останній раз, коли він справді почував себе щасливими. Потім він вирішив, що гратиме з іграшками і знову малюватиме, щоб відчути себе краще. В автобіографії Юнг сказав, що ці дії дали йому сили подолати страждання і зміцнили його віру в те, що люди мають здатність зцілювати себе, якщо їм дано правильні інструменти.

Види арт-терапії

Графічне мистецтво, таке як малювання, живопис, колажування, розмальовка та скрапбукінг – найпростіші види творчих вправ, які можна реалізувати в умовах реабілітації.

Популярна техніка

Одна з технік арт-терапії, яка виявилася особливо корисною у регулюванні афекту, а також у самозаспокоєнні, називається виготовленням мандали. У перекладі зі скандинавського це «коло». Кожен малюнок та його орнаменти розташовані симетрично (замкнена геометрична система).

Як мешканці можуть продовжити арт-терапію після реабілітації

Арт-терапія – це заміна негативної техніки подолання з позитивною. Після того, як пацієнти виписуються з реабілітаційного центру, їх слід заохочувати до продовження арт-терапії в рамках їхнього щоденного плану реабілітації. Це корисно для тих, хто пив або вживав наркотики у певний час дня, наприклад, після роботи чи у вихідні. Вони також можуть виділити час на ніч, щоб зайнятися мистецтвом, щоб заспокоїтися, або відвідати уроки малювання у вихідні.

Беручи участь у арт-терапії, мешканці зосереджуються та можуть легше функціонувати. Це здоровий і надихаючий спосіб зосередитися на одужанні, а також набути душевного спокою.