Кожен з нас знає, що наркоманія і алкоголізм – це дуже складні проблеми, які щороку гублять десятки тисяч життів в Україні, перетворюють колись здорових і сильних людей на безпорадних «створінь», які регулярно перебувають у пошуках чергової дози наркотиків чи випивки. Коли мова заходить про власних дітей, і з’ясовується, що вони стали алкоголіками чи наркоманами – повірити дуже складно, адже кожен з батьків бажає для свого чада найкращого, ще з народження уявляє, як дитина отримає хорошу освіту, побудує кар’єру, створить сім’ю та буде поважним у товаристві.

Усвідомлення проблеми батьками

Як правило, дізнавшись інформацію від друзів та близьких, про те, що їхня дитина залежна – більшість батьків не вірять у це. Але після отримання явних та обґрунтованих доказів батьки починають усвідомлювати проблему, розуміючи, що з нею треба боротися. Насамперед, починаються розмови із залежним, вони намагаються переконати свою дитину в тому, що далі продовжувати таке життя не можна, і необхідно «зав’язувати» із вживанням. На жаль, далеко не всі розуміють різницю між шкідливою звичкою та стійкою залежністю, спричиненою систематичним вживанням алкоголю чи наркотиків. Варто розуміти, що прийом спиртного та наркотичних речовин веде до інтенсивної моральної деградації людини. Головним сенсом життя залежного стають не традиційні цінності, а пошук та вживання чергової дози, яка зможе принести йому бажану порцію задоволення та зняти фізично нестерпні страждання, що виявляються у вигляді абстинентного синдрому (ломки).

Чому не можна вірити словам наркомана

Систематичне вживання алкоголю, що викликає алкоголізм, а також прийом наркотиків, що викликає стійку залежність, формує певні поведінкові механізми, що супроводжуються регулярною брехнею, навіть у тому випадку, якщо залежному від неї немає жодної вигоди. Нерідко бажання батьків вірити в те, що їх дитина просто має шкідливу звичку, а також слова цієї дитини про те, що вживання є лише пустощом, яке можна кинути в будь-який момент є банальним самообманом, що призводить лише до погіршення ситуації, аж до летального випадку.

Що може обіцяти дитина і як поводитися

Якщо ваша дитина обіцяє кинути вживати алкоголь або наркотики «з наступного тижня», «з наступного місяця», що «сьогодні був останній раз» або просто «побалувався» з друзями і більше так робити не буде – поставтеся до його слів скептично, адже алкоголізм і наркоманія – це не просто шкідлива звичка, а складне захворювання, що надає комплексний вплив як на фізіологічний, так і психічний стан організму. Абсолютна більшість залежних, вигадують різні приводи для того, щоб вжити в черговий раз, вони займаються самообманом і обманюють своїх найближчих людей. Ці обмани можуть продовжуватись доти, доки вже буде пізно проводити лікування. Тому не варто покладатися на обіцянки залежних дітей, необхідно брати вирішення проблеми у власні руки – зверніться до профільних фахівців до наркологічної клініки. Вони зможуть провести правильну психологічну підготовку пацієнта, допоможуть йому усвідомити власну проблему та мотивують подальше лікування та реабілітацію. При правильному підході, ваша дитина раз і назавжди позбавиться залежності, і буде жити нормальним повноцінним життям!