Лікування депресії

Психиатрия

Депресією називають розлад психічного здоров’я, що супроводжується цілим комплексом станів, у тому числі: втратою здатності до емоційних переживань, розладом мислення, зниженим настроєм, почуттям безвиході, погіршенням загального фізичного здоров’я тощо.

Більшість людей, які страждають на депресію, не знають про наявність своєї психологічної проблеми – вони приймають депресію як норму життя, вважають, що у них просто поганий настрій або «чорні смуги» в житті. Насправді депресію неможливо подолати «зусиллям волі» та «сильним бажанням». При виявленні симптоматики необхідно негайно звертатися до профільного лікаря – він проведе комплексну діагностику, визначить наявність та рівень проблеми, а також призначить адекватне лікування.

Причини виникнення депресій

На сьогодні не встановлено точних причин розвитку депресії. Але деякі форми захворювання можуть передаватися поколіннями, що дозволяє припускати генетичну схильність до захворювання.

З інших причин розвитку депресії психотерапевти відзначають:

  • Широкий спектр неврологічних та соматичних захворювань, що супроводжуються больовим синдромом та психологічним дискомфортом для хворого;
  • гострі психотравмуючі ситуації: смерть близьких людей, невдачі в особистому житті, проблеми на роботі, потрясіння державного рівня і т.д.;
  • Зловживання алкоголем, прийом наркотиків, а також вживання різних психоактивних речовин, у тому числі: кофеїну та психостимуляторів;
  • Порушення ритму неспання та сну. Може бути викликано як фізіологічними проблемами організму, так і частою зміною часових поясів, наприклад, при тривалих тривалих перельотах під час відряджень або відпочинку.

Точну причину розвитку проблеми може визначити тільки лікар на основі даних первинного огляду та результатів аналізів. Він визначає оптимальний метод лікування депресії в стаціонарі чи амбулаторно.

Мотивация на лечение
Экстренная помощь 24/7
Лучшие специалисты
Гарантия качества

Симптоми та ознаки депресії

Складністю діагностики депресивного стану у людини є нечітка симптоматика, яка часто виражається формами, що імітують симптомокомплекс інших захворювань, у тому числі внутрішніх органів.

У більшості випадків у пацієнта спостерігається: загальна слабкість, апатія щодо оточуючих людей та подій, утрудненість дихання, статева дисфункція, запори, стрімке схуднення, неприємні відчуття холоду або спека в ділянці живота, головний біль запаморочення.

У більшості випадків у пацієнта спостерігається: загальна слабкість, апатія щодо оточуючих людей та подій, утрудненість дихання, статева дисфункція, запори, стрімке схуднення, неприємні відчуття холоду або спека в ділянці живота, головний біль запаморочення.

Безкоштовна консультація

+38 (067) 297 06 06

Види депресій

Сьогодні існує велика кількість різних видів депресій, які поділяються на дві основні підгрупи: прості та складні. Розберемо докладніше.
До простих видів депресій відносять:

  • Меланхолійна, тривожна, адинамічна і апатична депресія – тужливий стан, що супроводжується постійною гнітючою пригніченістю настрою, що зазвичай переживається як сильний душевний біль. У поодиноких випадках, хворий може замислюватися про самознищення та здійснювати суїцид;
  • Післяпологова депресія – найпоширеніший вид депресії, що спостерігається у 10-15% вагітних або жінок, що народили. Вона розвивається на тлі гормональних змін в організмі, може проявлятися як до або під час пологів, так і через рік після народження дитини. Вимагає негайного професійного лікування, яке дозволяє повернути молоду матір до нормального стану.

До складних видів депресій відносять:

  • Сенесто-іпохондрична депресія – супроводжується як класичними симптомами, так і сенетопатією (тяжкими відчуттями у різних ділянках тіла). На перший план виходить занепокоєння за власне фізичне здоров’я;
  • З маренням та галюцинаціями – найскладніший різновид депресії, який часто призводить до ідей самозвинувачення та суїциду.

Точно визначити наявність та різновид депресії може лише профільний лікар. Не займайтеся самолікуванням!

Як вийти з депресії – методи лікування

Методи лікування та симптоми депресії у жінок можуть істотно відрізнятися від методів лікування та симптомів депресії у чоловіків. В абсолютній більшості випадків для лікування повинен використовуватися тільки індивідуальний підхід, заснований на даних первинного огляду та результатів аналізів конкретного пацієнта.

У процесі лікування застосовується два основні методи: психотерапевтичний та медикаментозний. Психотерапія є основою успішного лікування, що дозволяє знайти контакт між пацієнтом і лікарем, визначити причину виникнення патології, а також сформувати правильне ставлення до подій, що відбуваються в житті.

В окремих випадках, лікарями можуть застосовуватися й інші методи: музикотерапія, медитація, світлолікування, гіпнотерапія і т.д.

Трансфер пациента
Мы приезжаем по адресу в течение 45 - 60 минут.
Бесплатная консультация
Позвоните и задайте любой вопрос.
Гарантия анонимности
Никто не узнает, что вы находитесь на лечение.

Допомога психолога при депресії – клініка лікування депресій Profi-Detox

Спеціалізована психіатрична клініка Profi-Detox надає послуги професійного лікування всіх видів депресій на будь-яких етапах розвитку проблеми. У нас працюють висококваліфіковані спеціалісти з багатим успішним досвідом у профільній сфері.

У клініці створено всі умови для комфортного стаціонарного та амбулаторного лікування. Пацієнтам виявляється лише індивідуальний підхід, який суттєво збільшує шанси на успішне лікування.

Бажаєте записатися на прийом до профільного лікаря? Зверніться до фахівців клініки Profi-Detox, і вам обов’язково допоможуть!

Зворотний дзвінок

    Статті з блогу

    Галюцинації

    Галюцинація - це гостре порушення сприйняття навколишнього світу, що супроводжується формуванням об'єктів, що хибно сприймають...
    Читать далее