Лікування шизофренії

Психиатрия

Шизофренія – це важкий поліморфний розлад психіки, що супроводжується роздвоєнням інтелектуальної та емоційно-вольової функції. Люди вже не можуть адекватно сприймати реальність та мають патологічні поведінкові особливості, що не дозволяють жити нормальним життям.

Механізм розвитку захворювання не пов’язаний з навколишніми факторами, а обумовлений внутрішнім порушенням функції організму. У переважній більшості випадків самолікування є неефективним, тому при виявленні симптоматики необхідно негайно звертатися до лікарів, які проведуть комплексну діагностику організму, визначать наявність і рівень проблеми, а також призначать адекватне лікування.

Шизофренія: симптоми та ознаки

Найчастіше захворювання у жінок проявляється у вигляді нападів, які супроводжуються симптомокомплексом: параноєю, маренням, галюцинаціями, частими рефлексіями, а також формуванням конфліктних ситуацій з оточуючими людьми на тлі соціальних інтересів.

Розвивається у віці від 27 до 37 років, у період критичних днів симптоматика може швидко загострюватись – це пояснюється швидкою зміною гормонального тла. При разовому прояві нападу лікарі не завжди діагностують стійке захворювання.

Мотивация на лечение

Экстренная помощь 24/7

Лучшие специалисты

Гарантия качества

Симптоми та ознаки шизофренії у чоловіків

Розвиток у чоловіків відбувається раніше і стрімкіше, ніж жінок – як правило, у віці від 15 до 35 років. Цікавим фактом є те, що у чоловіків-холостяків проблема зустрічається в 4 рази частіше, ніж у одружених.

У більшості випадків має постійний перебіг і супроводжується характерним симптомокомплексом: самоізоляцією від суспільства та близьких людей, агресією без об’єктивних причин, появою сторонніх голосів у голові та манією переслідування.

Причини шизофренії

Точна причина розвитку патології сьогодні не встановлена, проте проглядається чітка залежність на генетичному рівні, коли на захворювання піддаються люди, чиї предки вже стикалися з даною проблемою, а також деякими іншими психічними захворюваннями, у тому числі: суїцидальними схильностями, депрессиями, психозами.

У наукових колах досить широко поширена теорія про розвиток шизофренії у жінок, що народили дитину – їй немає доказів, але можна говорити про наявність стресової ситуації, здатної послужити каталізатором для прояву захворювання. З інших причин фахівці відзначають: соціальні фактори, наркоманію та алкоголіз.

Безкоштовна консультація

+38 (067) 126 04 04

Форми та стадії шизофренії

У захворювання існує кілька основних форм та стадій. Відповідно до характеру прояву, а також інтенсивності симптоматичних проявів, виділяють чотири основні форми.:

  • Кататонічна – супроводжується ступором у діях та мисленні. Можлива поява короткочасних стадій збудження;
  • Параноїдна – важка форма, що супроводжується нав’язливими станами, галюцинаціями та маревними ідеями;
  • Резидуальна – характеризується хронічним перебігом, супроводжується притупленим емоційним станом;
  • Гебефренічна – найчастіше спостерігається у людей молодшого віку, вважається найскладнішим видом, супроводжується втратою можливості адаптації у соціальному середовищі.

Має три основні стадії перебігу: оволодіння (звичний світ спотворюється галюцинаціями, змінюється його сприйняття), адаптація (відбувається звикання до нових реалій хвороби – стан стає звичайним), деградація (відбувається емоційне спустошення, час і простір втрачає значимість для хворого).

Методи та лікування шизофренії в клініці Profi-Detox

Психіатрична клініка Profi-Detox, надає послуги з лікування пацієнтів, які страждають на шизофренію на всіх стадіях розвитку. У клініці працюють досвідчені висококваліфіковані фахівці, які забезпечують індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Для лікування хворих використовується комплексний підхід, що включає два основні методи: біологічний (передбачає застосування медичних процедур та медикаментів) та психосоціальний (передбачає психологічну роботу профільних лікарів). Вибір оптимальної схеми робить лише лікар, на основі даних первинного огляду та результатів аналізів.

Трансфер пациента
Мы приезжаем по адресу в течение 45 - 60 минут.
Бесплатная консультация
Позвоните и задайте любой вопрос.
Гарантия анонимности
Никто не узнает, что вы находитесь на лечение.

Лікування шизофренії у чоловіків

Для лікування шизофренії у чоловіків застосовується комплексний підхід, що передбачає застосування медикаментів та низки терапевтичних методів. Етап є тривалим і може зайняти кілька років.

Процедури призначаються з урахуванням характеру перебігу захворювання у чоловіків, тому може суттєво відрізнятись від лікування жіночої шизофренії. Чоловікам дуже важлива підтримка близьких та оточуючих людей.

Лікування шизофренії у жінок

Жінок лікують, спираючись на два основні методи: біологічну та соціальну терапію. Біологічна терапія може включати шокові і медикаментозні процедури. Особлива увага приділяється усуванню загострень, що призводять до загального погіршення ситуації.

У більшості випадків лікування проводиться амбулаторно, але на другій та третій стадії розвитку рекомендована госпіталізація.

Ваш близький має проблеми з психікою? Зверніться до спеціалізованої клініки Profi-Detox і отримайте допомогу від кваліфікованих лікарів.!